do kasy suma: 0,00 zł
Producenci
Opcje przeglądania

W naszym sklepie internetowym sprzedajemy wysokiej jakości wyroby medyczne, jakimi są lampy przeciwdepresyjne. Ich głównym zadaniem jest imitowanie światła słonecznego, którego brakuje nam głównie jesienią oraz zimą. Światło słoneczne bierze udział np. w syntezie witaminy D, która odpowiada za nasze samopoczucie i wpływa na funkcjonowanie układu odpornościowego. Przez brak światła słonecznego wiele osób cierpi na sezonowe zaburzenia psychiczne. Proponowana przez nas fototerapia depresji może okazać się ogromnym wsparciem.

Lampy antydepresyjne

Fotovita FV-10 (średnia) Medyczna lampa antydepresyjna

Fotovita FV-10 (średnia) Medyczna lampa antydepresyjna
Fotovita FV-10 (średnia) Medyczna lampa antydepresyjna

Lampa antydepresyjna Fotovita FV-10 M (średnia)

polska medyczna lampa antydepresyjna

Dostępność: średnia ilość

Wysyłka w: 3 dni

Cena:

880,00 zł

szt.

Fotovita FV-10 L (duża) Medyczna lampa antydepresyjna

Fotovita FV-10 L (duża) Medyczna lampa antydepresyjna
Fotovita FV-10 L (duża) Medyczna lampa antydepresyjna

Lampa antydepresyjna Fotovita FV-10 L (duża)

wydajna medyczna lampa antydepresyjna

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

1 180,00 zł

szt.

Fotovita FV-10 S (mała) Medyczna lampa antydepresyjna

Fotovita FV-10 S (mała) Medyczna lampa antydepresyjna
Fotovita FV-10 S (mała) Medyczna lampa antydepresyjna

Lampa antydepresyjna Fotovita FV-10 S (mała)

najbardziej kompaktowa polska lampa antydepresyjna

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

780,00 zł

szt.

W jaki sposób działa lampa antydepresyjna?

Lampa przeciwdepresyjna emituje światło, które przypomina światło słoneczne. Poprzez natężenie, kolorystykę czy długość fal światła jest ono zbliżone do światła naturalnego. To świetny wybór jesienią i zimą, gdy pogoda na zewnątrz pozostawia wiele do życzenia. Wówczas wystarczy lampę antydepresyjną podłączyć do gniazdka i cieszyć się sztucznymi promieniami. Taka lampa terapeutyczna wpływa na światłoczułe obszary mózgu, pobudzając produkcję melatoniny. Ta z kolei pozytywnie wpływa na ogólne samopoczucie. Melatonina odpowiada także za utrzymanie cyklu dobowego, a jej brak zazwyczaj powoduje zaburzenia snu, takie jak bezsenność. Medyczna lampa antydepresyjna może pomóc wyrównać zegar biologiczny i przywrócić dobry sen.

Kiedy sprawdzi się lampa do terapii światłem?

Lampa na depresję przyda się jeszcze przed zauważeniem objawów jesiennej chandry. Dobrze jest spędzać przy niej co najmniej 30 minut każdego dnia. Badanie naukowe podaje 40 minut jako optymalny czas spędzony przy lampie przeciwdepresyjnej, ale warto zauważyć, że wydzielanego przez nią światła nie można przedawkować. Lampy antydepresyjne nie wydzielają szkodliwego promieniowania UV, które jest obecne w prawdziwym świetle słonecznym. Dzięki temu są w pełni bezpieczne dla skóry. Duże znaczenie ma w tym przypadku regularność. W przypadku zaawansowanej depresji lampę przeciwdepresyjną warto włączać jeszcze częściej np. rano i wieczorem. Najważniejsze jest przebywanie w zasięgu jej działania. W tym czasie można wykonywać swoje codzienne czynności.

Skuteczne w działaniu i efektowne wizualnie lampy antydepresyjne

Dostępne w naszej ofercie lampy przeciwdepresyjne mają formę podświetlanych luster. Są energooszczędne, bo wykorzystują tę samą innowacyjną technologię, która znajduje zastosowanie w żarówkach LED. Dlatego służą nie tylko do światłoterapii, ale i wyróżniają się doskonałym designem. Stanowić mogą przy okazji niebanalną dekorację wnętrza. Lampy terapeutyczne warto stosować z wielu powodów. Są w stanie poprawić ogólne samopoczucie czy pozbyć się problemu bezsenności.

Lampa terapeutyczna - kto powinien zdecydować się na jej zakup?

Lampa terapeutyczna to na pewno doskonały wybór dla tych osób, które jesienią oraz zimą odczuwają spadek nastroju, w tym cierpiących na depresję sezonową. Częstymi użytkownikami lamp antydepresyjnych są także ludzie cierpiący na zaburzenia snu, takie jak bezsenność. Światłoterapia może to zmienić. Poprawia jakość snu i przyczynia się do lepszego funkcjonowania przez cały dzień. Wpływa ponadto pozytywnie na wydajność pracy, a także poziom koncentracji. Również pozwala na pozbycie się efektu jet-lag, który związany jest z dalekimi lotami.

W jaki sposób należy użytkować lampy przeciwdepresyjne?

Nie trzeba się bezpośrednio patrzyć w lampę, ale jej światło musi docierać do siatkówki oka. Natężenie oświetlenia związane jest z mocą urządzenia i odległości, w której znajdujemy się od lampy antydepresyjnej. Zazwyczaj wystarczy przebywać obok niej około 30 minut dziennie, aby szybko zauważyć poprawę swojego nastroju i koncentracji. Istotna jest jednak ilość luxów w stosunku do odległości od lampy antydepresyjnej. Informacje o tym, jak daleko od urządzenia powinieneś usiąść, znajdziesz w szczegółach technicznych danego produktu. Zaleca się jednak, aby światłoterapia była przeprowadzana w dystansie terapeutycznym, pozwalającym osiągnąć natężenie 10 000 luxów we wspomnianym wyżej czasie. Jak zawsze kluczem do sukcesu okazuje się regularność. Tylko systematyczne korzystanie z lampy na depresję przyniesie Ci oczekiwane rezultaty.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl