do kasy suma: 0,00 zł
Producenci
Jet lag - jak sobie radzić z nagłymi zmianami kilku stref czasowych?

Podróże samolotem cieszą się dużą popularnością. Pozwalają bowiem zaoszczędzić sporo cennego czasu. Jednak mogą też niekorzystnie odbić się na ludzkim zdrowiu. Pojawienie się w ciągu kilkunastu godzin w całkiem innej strefie czasowej wybija człowieka z normalnego rytmu dobowego, w którym do tej pory funkcjonował. To właśnie jest jet lag. Jak sobie z nim radzić?

czytaj całość »
Światło a depresja. Co warto na ten temat wiedzieć?

Każdy wie, że dla większości organizmów światło słoneczne jest wręcz niezbędne do życia. Doskonale widać to na przykładzie roślin. Jednak dla ludzi energia słoneczna także jest bardzo ważna. Brak światła oznacza zmniejszoną produkcję witaminy D i zaburzenia w wydzielaniu melatoniny. Prowadzić też może do depresji sezonowej. 

czytaj całość »
Depresja sezonowa - czym jest i jak sobie z nią radzić?

Depresja sezonowa, a więc choroba afektywna sezonowa lub sezonowe zaburzenie nastroju to zaburzenie depresyjne, które pojawia się jesienią i trwa aż do wiosny. We wrześniu i październiku dni stają się coraz krótsze, a deszczowa pogoda nie zachęca do spacerowania. Wielu ludzi traci chęci do życia i najchętniej spędzałby całe dnie w łóżku. Ten smutek może zacząć utrudniać codzienne funkcjonowanie. Czy jest na to jakiś sposób?

czytaj całość »
Lampy antydepresyjne - ich rodzaje i działanie

Wybór urządzenia do fototerapii nie jest trudny, chociaż w pierwszej chwili ilość dostępnych na rynku modeli może przytłoczyć. Dla ułatwienia przygotowaliśmy krótkie zestawienie, w którym omawiamy najpopularniejsze lampy antydepresyjne, a konkretnie ich rodzaje oraz działanie.

czytaj całość »
Lampy antydepresyjne - co musisz o nich wiedzieć?

Liczba osób cierpiących na problemy psychiczne ciągle się zwiększa. Niekiedy wpływ na nastrój ma pora roku, szczególnie jesień i zima. Pacjenci, którzy zmagają się z sezonową chandrą, szukają rozwiązania w różnych miejscach.

czytaj całość »
Zalety korzystania ze światłoterapii

Światłoterapia, w trakcie której wykorzystuje się specjalne lampy, może przynieść dla pacjentów stosujących ten rodzaj kuracji wiele korzyści. Jakich? Dowiecie się tego z naszego wpisu. Zapraszamy do lektury!

czytaj całość »
Na czym polega światłoterapia?

Choć wielu z nas nie zdaje sobie z tego na co dzień sprawy, światło odgrywa w naszym życiu znaczącą rolę, odpowiadając często za nasze samopoczucie i kondycję całego organizmu. W niniejszym artykule przybliżamy temat światłoterapii.

czytaj całość »
Czy lampy antydepresyjne są skuteczne?

Brak naturalnego światła może negatywnie oddziaływać na nasze samopoczucie i zdrowie. Jak temu zapobiec? Jednym ze sposobów jest fototerapia przy użyciu specjalnych lamp antydepresyjnych, o czym piszemy w niniejszym artykule.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl