do kasy suma: 0,00 zł
Producenci

Czym różnią się lampy antydepresyjne z certyfikatem medycznym od lamp bez certyfikatu

Czym różnią się lampy antydepresyjne z certyfikatem medycznym od lamp bez certyfikatu
Pewnie niejednokrotnie podczas poszukiwania najbardziej optymalnej lampy antydepresyjnej zauważyliście, że można kupić lampę - nazwijmy ją - niemedyczną, oraz lampę medyczną. Zacznijmy od rzeczy oczywistych. Na pierwszy rzut oka jeden i drugi rodzaj różni się ceną. Lampy niemedyczne kosztują w przedziale 100 zł - 500 zł, zaś medyczne zaczynają się mniej więcej od 550 zł (Fotovita 10-S) do 2700 zł (Supernova LED). W tym momencie wielu z nas zadaje sobie pytanie, "po co przepłacać za lampę antydepresyjną?". Już pędzę moi drodzy z odpowiedzią. 
 
Po pierwsze, BEZPIECZEŃSTWO - certyfikat medyczny, który potwierdza lecznicze właściwości urządzenia. Uzyskanie certyfikatu medycznego to długi i drogi proces, który daje gwarancję użytkownikowi końcowemu, czyli Wam Kliencie, że lampa antydepresyjna na podstawie badań laboratoryjnych faktycznie spełnia swoją funkcję. Ma pozytywny wpływ na depresję sezonową (SAD), chandrę, zaburzenia snu, lepszą koncentrację a przy tym nie zrobi krzywdy, nie będzie się przegrzewać.
 
Po drugie, budowa. Lampa antydepresyjna z certyfikatem medycznym jest zazwyczaj sporych rozmiarów. Duża odległość źródła światła (świetłówka, LED) od klosza (zazwyczaj 5-9 cm) pozwala na równomierne rozproszenie światła w całej lampie. Na kloszu lampy z certyfikatem medycznym, nie widać jaśniejszych/ciemniejszym obszarów. Światło jest rozproszone równomiernie. Klosz również ma duże znaczenie, jest odpowiednio wyprofilowany, wykonany ze specjalnego tworzywa, tak aby jednolicie rozpraszał światło. Lampy antydepresyjne bez certyfikatu zazwyczaj są małe, często cienkie w przekroju. Z racji budowy mogą się przegrzewać i stanowić zagrożenie pożarowe.
 
Po trzecie, medyczne lampy antydepresyjne posiadają również inne funkcje. Większość fińskich lamp antydepresyjnych ma wbudowaną funkcję liniowej regulacji natężenia światła. Dzięki temu możemy płynnie regulować natężenie światła od terapeutycznego do codziennego, znanego ze zwykłej lampy. 
 
Po czwarte - wygląd. Wyjątkowy design sprawia, że lampa antydepresyjna może być częścią wyposażenia wnętrza naszego mieszkania. Drewniane elementy podkreślają ekskluzywny i nowoczesny wygląd lampy. Przykładami takich lamp mogą być lampy Tubo LED oraz Origo LED. Lampa do fototerapii może również wyglądać jak lampa podłogowa, biurkowa lub nawet wisząca sufitowa.
 
Po... kolejne - moc, natężenie światła i dystans terapeutyczny. W opisie lamp niemedycznych często możecie się spotkać z parametrem natężenia światła 10 000 luksów. Ok, praktycznie w każdej lampie osiągniemy taki rezultat, gdyż parametr natężenia światła zmienia się wraz z odległością od źródła światła. W medycznych lampach antydepresyjnych wartości natężenia światła są podane wraz z odległością wyrażoną w cm. Zazwyczaj w dobrych lampach 10 000 lx uzyskujemy w odległości 50 - 70 cm.
 
Po ostatnie, lecz nie mniej ważne :) Miejsce produkcji lamp antydepresyjnych z certyfikatem medycznym, lampy Innolux produkowane są w Finlandii, lampy Fotovita w Polsce, okulary Luminette 3 w Belgii a budziki świetlne Bodyclock w Wielkiej Brytanii. Co za tym idzie, JAKOŚĆ tych produktów jest przeważnie na wyższym poziomie niż w lampach niemedycznych produkowanych w Chinach 
 
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl