do kasy suma: 0,00 zł
Producenci
Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

W sklepie internetowym Luxcure proponujemy także okulary do światłoterapii. Dzięki nim dostarczamy do oczu odpowiednio dużo światła, zbliżonego do naturalnego, pochodzącego ze słońca. Używanie okularów do światłoterapii jest możliwe nawet wtedy, kiedy nosisz okulary lub szkła korekcyjne. Co więcej, nie przeszkadzają one w codziennych czynnościach, a zarazem nie ograniczają naszego widzenia. Mając je założone, możesz wykonywać różne czynności, na przykład pracować przy komputerze czy czytać książkę.

Okulary do światłoterapii

Luminette 3 okulary do światłoterapii

Luminette 3 okulary do światłoterapii
Luminette 3 okulary do światłoterapii

Okulary do światłoterapii Luminette 3

światłoterapia zawsze przy Tobie

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

1 189,00 zł

szt.

Wysokiej jakości okulary do światłoterapii

W naszym sklepie internetowym mamy w ofercie wysokiej jakości okulary do światłoterapii. Pozwalają one na dostarczenie do oczu dużej ilości światła zbliżonego do światła naturalnego. Można ich używać razem ze zwykłymi okularami czy szkłami korekcyjnymi. Nie przeszkadzają w wykonywaniu codziennych czynności, bo nie ograniczają widzenia. Umożliwiają czytanie książek czy surfowanie po internecie. 

W jaki sposób powinny być wykorzystywane okulary do światłoterapii?

Okulary do światłoterapii powinno się stosować rano przez około 20-45 minut. Wtedy człowiek czuje się bowiem często pozbawiony energii. Podobnie jest w przypadku depresji sezonowej czy opóźnionej fazy snu. Z kolei wieczorem po okulary do światłoterapii powinny sięgać osoby z przyspieszoną fazą snu lub pracujące w nocy. To wyrób medyczny, który stosowany jest zazwyczaj jako wsparcie podczas leczenia stanów depresyjnych różnego rodzaju. 

Czym charakteryzują się dobre okulary do światłoterapii?

Okulary do światłoterapii są wyrobem medyczny wykorzystującym innowacyjny system optyczny. Zapewniają idealną ekspozycję oczu na specjalnie dobrane światło, a jednocześnie pozwalają na zachowanie pełnej widoczności. Okulary tego typu działają w podobny sposób do lamp antydepresyjnych. Dla wielu osób są jednak wygodniejsze w użytkowaniu. Podczas sesji zajmować się można bowiem wszystkim - przeglądaniem sieci, czytaniem książek, gotowaniem itd. 

Kiedy warto sięgnąć po nowoczesne okulary do światłoterapii?

Okulary do światłoterapii mają bardzo szerokie zastosowanie. Warto po nie sięgać przede wszystkim w okresie jesienno-zimowym. Wtedy wiele osób dopada tzw. jesienna chandra związana z brakiem światła słonecznego. Okulary do światłoterapii świetnie sprawdzają się w przypadku zaburzeń rytmu dobowego, pracy zmianowej, pracy w godzinach nocnych czy nagłej zmiany strefy czasowej. Stosowane są przez osoby, które cierpią na różnego rodzaju zaburzenia snu. 

Praktyczne wykorzystanie okularów do światłoterapii 

Sesja z udziałem okularów do światłoterapii powinna trwać od 20 do 45 minut. Sporo zależy tutaj od wybranej intensywności światła. Do wyboru są trzy poziomy - 500, 1000 i 1500 luksów. Im natężenie jest większe, tym czas sesji powinien być krótszy. Efekt pobudzenia jest w zasadzie natychmiastowy. Po kilku dniach odczuwalny jest przypływ energii do działania i poprawia się samopoczucie. Przy depresji sezonowej na rezultaty trzeba poczekać do 2 tygodni. 

Czy okulary do światłoterapii są bezpieczne?

Okulary do światłoterapii wykorzystują widmo, które wolne od promieniowania ultrafioletowego i światła podczerwonego. To wyrób medyczny, który jest w 100% bezpieczny w użytkowaniu. Nie oślepia użytkownika i nie ogranicza widoczności. Ostrożność powinny zachować jedynie osoby z chorobami oczu np. jaskrą czy zwyrodnieniem plamki żółtej. W tym przypadku zalecana jest wcześniejsza konsultacja okulistyczna. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl